Sert Krom Kaplama

Sert krom kaplama normaline göre daha kalın bir yapıdadır. Parlak veya az yapıda donuk krom kaplama oldukça serttir. Kaplandığı yüzeylerde çok önemli avantajlar sağlar. Aşınma korozyon direncini arttırdığı için oldukça dayanıklı bir sertlik kazandırır.

Sektörler arasında ‘’Mucize’’ olarak adlandırılan sert krom kaplama özellikle havacılık sektörünün de vazgeçilmezi arasındadır. Bunun yanı sıra otomotiv, ulaşım, sanayi ve ticari ürün sektörlerin de sıkça kullanılan bir yöntemdir.

Oluşturduğu dayanıklılık, sertlik, direnç ve kuvvet sayesinde sanayi ve makine sektörlerinin de iş aletleri, iş araçları, kalıplar, silindirler, iş makinaları, borular, kapılar, yüzeyler, ürünler için tercih ettiği bir hizmettir.

Otomotiv sektörünün ise araba parçaları, araba yüzeyleri, jantlar, motor parçaları, vidalar için günümüzde hizmet almak istediği en kullanışlı kaplama çeşitidir. Çıkması, sökülmesi, aşınması oldukça zor olduğundan dolayı oluşabilecek sert hava koşullarına, darbelere, zarar görerek aşınabilecek her türlü yüzeyi tamamen koruma altına alır.

Sert krom kaplama günümüzde sıkça tercih edildiği gibi de dikkat edilmesi gereken birçok unsur barındırır. İstenilen yüzeyin darbeli, pürüzlü veya kaba yapıda olmaması gerekir. Kaplanmış olduğu çelik parçanın üzerine çok iyi yapışması bu sayede hava ile temasını tamamen keserek gözenekli bir yapı bırakmamak oldukça önemlidir.

Kaplanmış olduğu çelik parçasının üzerine çok iyi bir şekilde yapışması gerektiğinden fazla kalın yapılması durumunda yüzeyde oluşabilecek çatlaklara neden olabilir. Elde edilen çözeltilerin insan sağlığına ve çevreye zarar olması yüzünden yapım aşamasında özel önlemler alınması gereklidir.

Yarattığı katman sayesinde uygulama yapılan yüzeylerin, makinaların, araçların, ürünlerin, parçaların kalitesini, direncini, dayanıklılığını, sertliğini artırarak göz alıcı alternatif bir görünüş kazandırıp istediğiniz her renk seçeneğinde sizlere avantajı sağlayacağınız bir hizmet fırsatı sunuyoruz.

Sizler için, işiniz için önem taşıyan her türlü yüzeyi, ürünü, taşıtı boyutu fark etmeksizin büyük bir özen göstererek ve kaliteli bir çalışma gerçekleştirerek en uygun maliyet ile sunuyoruz. Hizmet verdiği her ülkede rakipsiz olan, en iyi ve sorunsuz hizmet garantisini verebilen Real Gold 7/24 sizlerin memnuniyeti adına çalışmaya devam ediyor.

Sert Krom Kaplama
Sert Krom Kaplama
Sert Krom Kaplama
Sert Krom Kaplama